• همه روزه 8:00 صبح الی 21:00 شب

ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

بدون شک جراحی کاشت مو موثرترین و محبوب ترین روش ترمیم مو است. اما برای رسیدن به نتایج دلخواه به زمان و حوصله نیاز است. با این حال، انتظار داشته باشید که پوست سر شما در ابتدا بدتر شود در حالی که موهای کاشته شده همراه با موهای سالم موجود می ریزد. معمولاً 12 تا 18 ماه طول می کشد تا عمل کاشت مو نتایج قابل توجهی را نشان دهد. و در این مدت، کلید صبر موفقیت است. اما یک کار وجود دارد که می توانیم برای سرعت بخشیدن به نتایج انجام دهیم. ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو استفاده کنیم. بر اساس شواهد استفاده از ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو طبیعی نتایج قابل توجهی را نشان داده است.

در زیر، ما دلایل متفاوتی را برای استفاده از ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو بیان کرده ایم. ما همچنین اطلاعاتی در مورد زمان استفاده از ماینوکسیدیل و اجباری بودن یا نبودن آن به اشتراک گذاشته ایم.

کاشت مو

مزایای استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

جراحان کاشت مو به بیماران خود توصیه می کنند که بعد از کاشت مو از ماینوکسیدیل استفاده کنند. دلایل متفاوتی پشت این توصیه وجود دارد که با شواهد ثابت می شود. برخی از این دلایل در زیر ذکر شده است:

ماینوکسیدیل باعث رشد سریع موها می شود

جراحان کاشت مو از روشهای خاصی برای تسریع روند بهبودی پس از کاشت و سرعت بخشیدن به رشد مو استفاده می کنند. برخی از جراحان به بیماران خود ماینوکسیدیل (3 و 5)) را به عنوان بخشی از پروتکل پس از جراحی توصیه می کنند.

آنها معتقدند که این امر به رشد سریع موهای پیوندی کمک می کند. چند مطالعه برای اثبات این ادعا انجام شده است. بر اساس این مطالعات ، ماینوکسیدیل می تواند به رشد سریعتر موها کمک کند ، اما اجباری نیست. مطالعات بیشتری برای اثبات اثر ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید : بهترین روش کاشت مو در دنیا چیست؟

ماینوکسیدیل احتمال از دست دادن شوک را کاهش می دهد

جراحان همچنین ماینوکسیدیل را به بیماران توصیه می کنند زیرا می تواند احتمال از دست دادن شوک را به ویژه در زنان کاهش دهد. از دست دادن شوک به ریزش موهای کاشته نشده بعد از پیوند اشاره دارد. این می تواند دائمی یا موقت باشد، اما در بیشتر موارد ،رویش مجدد موها پس از ریزش شوک رخ می دهد. با کمک ماینوکسیدیل، بیماران می توانند از کل قسمت از دست دادن شوک بگذرند.

ماینوکسیدیل به کنترل ریزش مو کمک می کند

عمل کاشت مو به فرد اجازه می دهد تا موهای ضخیم تری را ترمیم کند. با این حال، ریزش مو را که ممکن است در آینده رخ دهد کنترل نمی کند. اگر در سنین پایین، یعنی قبل از 35 سالگی کاشت مو انجام دهید، به احتمال زیاد ریزش موهای شما پس از جراحی پیشرفت می کند. در این مورد، برای کنترل پیشرفت ریزش مو به برخی داروهای خوراکی یا موضعی نیاز خواهید داشت.

جراحان معمولاً به بیماران خود توصیه می کنند از ماینوکسیدیل موضعی برای این منظور استفاده کنند. با این حال، داروهای ریزش مو یک راه حل موقت ارائه می دهند. این بدان معناست که موهای باقی مانده به محض پایان درمان شروع به ریزش می کنند. بنابراین ، برای جلوگیری از ریزش مو بعد از کاشت ، باید تا آخر عمر از ماینوکسیدیل استفاده کنید و ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو می تواند باعث عدم ریزش موی شما شود.

بیشتر بخوانید : مشاوره کاشت مو

زمان استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

 

زمان استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو چه موقع است ؟ وقتی جراحان کاشت مو ماینوکسیدیل را برای بیماران خود تجویز می کنند، آنها همچنین راهنمایی می کنند که بعد از کاشت مو از ماینوکسیدیل چگونه استفاده کنند.

زمان استفاده ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو

اکثر جراحان شروع یا ادامه ماینوکسیدیل را حداقل پس از یک هفته یا بیشتر پس از کاشت مو توصیه می کنند. به موهای کاشته شده اجازه می دهد قبل از اینکه عوامل خارجی بر آنها تأثیر بگذارد ، در خانه جدید خود مستقر شوند.

جدا از این، تصمیم مهم دیگر این است که بفهمید ماینوکسیدیل تا چه مدت باید ادامه یابد. اگر برای جلوگیری از ریزش موهای موجود استفاده می شود، باید آن را برای مدت طولانی تری ادامه دهید. با این حال، فقط برای تقویت رشد موهای پیوندی استفاده می شود. نباید بیش از 4-6 ماه استفاده شود.

بیشتر بخوانید : مراحل کاشت مو

آیا استفاده از ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو اجباری است؟

ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو اجباری نیست. برخی از بیماران نیازی به آن ندارند، در حالی که برخی دیگر برای جلوگیری از استفاده از داروهای طولانی مدت، پیوند مو انجام می دهند. ماینوکسیدیل فقط بعنوان یک درمان کمکی مکمل بعد از پیوند استفاده می شود. این بدان معناست که استفاده از ماینوکسیدیل می تواند در 2-3 ماه نتیجه ای را به همراه داشته باشد که در غیر این صورت انتظار می رفت پس از 4-6 ماه نشان داده شود.

در حالی که ماینوکسیدیل می تواند در دراز مدت نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد، همه چنین احساسی را ندارند. بنابراین، باید قبل از آن توسط بیمار و جراح مورد بحث قرار گیرد. این به جراح کمک می کند تا کل عمل جراحی و بعد از عمل را متناسب با آن برنامه ریزی کند.

اخیراً تحقیقی انجام شد که بر روی 12 بیمار پیوند مو بین 21 تا 60 سال انجام شد. آنها بعد از عمل کاشت مو با محلول ماینوکسیدیل 3 درصد درمان شدند. درمان ماینوکسیدیل 48 تا 72 ساعت پس از جراحی شروع شد.

به طور معمول مرحله از دست دادن شوک 2 تا 4 هفته پس از کاشت مو رخ می دهد. دو بیمار رشد مو بدون ریختن پیوندهای پیوندی را نشان دادند. سایر بیماران نیز رشد سریع و سالم مو را نشان دادند. دو نفر از 10 بیمار باقی مانده، تلوژن افلوویوم پس از جراحی را تجربه کردند، اما رشد مجدد موها طی 4 هفته پس از ریزش شروع شد. برعک ، بیمارانی که تحت درمان با ماینوکسیدیل قرار نگرفته اند در ابتدا موهای کاشته شده آن ها ریخته شد. رشد موها نیز 3 تا 5 ماه پس از عمل شروع شد.

بر اساس مطالعه فوق، می توان نتیجه گرفت که ماینوکسیدیل موضعی یک درمان کمکی مفید در مرحله بهبودی پس از کاشت مو است. با این حال، مطالعات دقیق کنترل شده برای تأیید این ادعا مورد نیاز است.

ممنون از اینکه تا به اینجای مقاله “ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو” با ما همراه بودیده اید ، امیداوریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.


0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آخرین اخبار و مقالات

کاشت ابرو روی تتو امکان دارد؟

کاشت ابرو روی تتو امکان دارد؟

کاشت ابرو روی تتو امکان دارد؟ امروزه با پیشرفت های علمی روش های مختلفی برای کاشت و پیوند مو وجود دارد که هر کدام ویژگی خاص و نوع عمل خاص خود را دارند. در نوشته پیش رو از دنیز کاشت، بهترین کلینیک کاشت ا... (ادامه)

بررسی تفاوت کاشت ابرو با تاتو و میکروبلیدینگ

بررسی تفاوت کاشت ابرو با تاتو و میکروبلیدینگ

بررسی تفاوت کاشت ابرو با تاتو و میکروبلیدینگ :یکی از مشکلاتی که برای خیلی از افراد تبدیل معضل گردیده ریزش مو می باشد. در گذشته راهی بجز دارو درمانی نبود. اما به مرور و با پیشرفت علم کلاه گیس ها آمدند ... (ادامه)

کاربرد قرص فیناستراید چیست؟

کاربرد قرص فیناستراید چیست؟

کاربرد قرص فیناستراید چیست؟ قرص فیناستراید، دارویی برای کوچک نمودن پروستات در مردان است که کاربرد  های دیگری هم دارد. از این دارو در زمینه رشد مو هم استفاده می شود.ریزش مو می تواند  منجر به طاسی شود و مرد... (ادامه)


0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x